Φωτογραφικό Υλικό - Ραδιοφωνική Εκπομπή 20-21 Λ.Φουρλάς

Ο μαθητής μας Νικόλας Μεταξάς συνάντησε τον Κύπριο Ευρωβουλευτή Λουκά Φουρλά διαδικτυακά στις 17 Μαρτίου 2021. Η συνάντηση πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο του Ευρωπαϊκού Μαθητικού Ραδιοφώνου Νέστορ.

Ομάδα μαθητών μας, μεταξύ τους και ο Νικόλας, ετοιμάζουν εκπομπή για το θέμα των διακρίσεων, στην οποία θα ενταχθεί και η συνέντευξη του κυρίου Φουρλά.

Ο Κύπριος Ευρωβουλευτής απάντησε με ειλικρίνεια στις ερωτήσεις του Νικόλα Μεταξά, σε μία συζήτηση που έθιξε ζητήματα φλέγοντα τόσο για τη μικρή μας Κύπρο όσο και για την Ευρωπαϊκή μας οικογένεια.

Ευχαριστούμε θερμά τον κύριο Φουρλά και ευχόμαστε οι νεότεροι πολιτικοί μας ηγέτες να βρίσκονται πάντα τόσο κοντά στους μαθητές μας και να αγωνίζονται με τόσο σθένος για τα ανθρώπινα δικαιώματα όλων μας. Ολόκληρη η ραδιοφωνική εκπομπή θα ανέβει σύντομα στο διαδικτυακό χώρο του Νέστορ.

Φωτογραφικό Υλικό - Ραδιοφωνική Εκπομπή 20-21 Λ.Φουρλάς